sobota, 14 czerwca 2014

Baśniobór - Brandon Mull


tytuł:                           Baśniobór
autor:                          Brandon Mull
posiadam od:               25 sierpnia 2013
przeczytana:                31 sierpnia 2013
tytuł oryginału:            „Fablehaven”
data wydania: pierw.:  2006
                      polsk.:  2011
wydawnictwo:            W.A.B.
tłumaczenie:               Rafał Lisowski
liczba stron:                344
ISBN:                        978-83-7747-862-2
kategoria:                   fantastyka, literatura młodzieżowa
moja ocena:                9/10
seria:                          Baśniobór tom 1/5 
OPIS
  Kendra i Seth zostają wysłanie na dwa tygodnie do dziadka. I wcale nie są zadowoleni. Na przywitanie dostają mnóstwo przestróg. Dzieci nie mają pojęcia, że ten dziwny staruszek jest strażnikiem tajemniczego Baśnioboru. W pilnowanych przez niego lecie żyją ze sobą w zgodzie zachłanne trolle, figlarne satyry, zgryźliwe czarownice, psotne chochliki i zazdrosne wróżki. Rodzeństwo, zlekceważywszy zakazy dziadka, uwalnia groźne siły zła, którym teraz trzeba stawić czoło. By uratować rodzinę, Baśniobór, a może nawet cały świat, Kendra będzie musiała zdobyć się na to, czego obawia się najbardziej...

MOJA OPINIA
  Cudowna książka i tak strasznie żałuję, że nie jestem już dzieckiem. Świat tutaj przedstawiony jest dosłownie jak z dziecięcych marzeń. Jak ze snu wyjęty. Na przekór niechciane wakacje i baśniowa przygoda z szczęśliwym zakończeniem, obiecującym wiele więcej w następnych częściach, tworzą niesamowitą mieszankę. Jaka mała dziewczynka nie marzy o przepięknych wróżkach, które w potrzebie pomogą i wszystko będzie dobrze tak jak dawniej? Sądzę, że 99% dziewczynek, gdyby miało styczność z tą książką, a nie facebookiem, kochałoby tą książkę miłością szczerą i odwzajemnioną. Ta książka aż pragnie by wziąć ją do ręki i przeczytać.

FRAGMENTY
·         s.7 Baśniobór
NIKT, KTO TU WCHODZI,
NIE WYJDZIE
NIEZMIENIONY

NIEUPRAWNIONYM WSTĘP
WZBRONIONY POD KARĄ
OBRÓCENIA W KAMIEŃ

·         s.143 „Oto przekleństwo bycia śmiertelnym. Pierwszą część życia spędzasz na nauce, nabieraniu siły i umiejętności. A potem, bez twojej winy, ciało zaczyna odmawiać posłuszeństwa. Cofasz się w rozwoju. Silne kończyny słabną, wyostrzone zmysły zawodzą. Uroda więdnie. Narządy przestają działać. Pamiętasz siebie w kwiecie wieku i nie wiesz, gdzie się podziała ta osoba. Osiągasz szczyt mądrości i życiowego doświadczenia, a jednocześnie zdradliwe ciało staje się więzieniem.”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witam :)
Będzie mi miło, gdy odwiedzając tę stronę, zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.
Pozdrawiam,
Crystal