piątek, 13 czerwca 2014

Noc Blizn - Alan Campbell


tytuł:                           Noc Blizn
autor:                          Alan Campbell
posiadam od:               2 lipca 2013
przeczytana:                8 lipca 2013
tytuł oryginału:            „Scar Night”
data wydania: pierw.:  2006
                      polsk.:  2008
wydawnictwo:            MAG
tłumaczenie:               Anna Reszka
liczba stron:                424
ISBN:                        978-83-7480-093-8
kategoria:                   fantastyka/horror
moja ocena:                7/10
seria:                          Kodeks Deepgate tom 1/3
OPIS
  Od stu pokoleń miasto Deepgate wisi na gigantycznych łańcuchach nad bezdenną przepaścią. W nieprzeniknionej ciemności w dole rezyduje martwy bóg Ulcis, „Zbieracz Dusz”, wraz z armią duchów. Poza miastem rozciągają się jałowe pustkowia Martwych Piasków, zamieszkane przez wrogich nomadów Heshette, które bezpiecznie może pokonać jedynie flota statków powietrznych.

  W starożytnym Deepgate mieszkają: młody anioł, zabójczyni i psychopatyczny morderca pragnący zemsty – lub odkupienia. Wstrząsający akt zdrady sprawi, że trójka niezwykłych bohaterów zjednoczy się w rozpaczliwej misji…

MOJA OPINIA
  Książka, która idealnie nadawałaby się na film. Fantasy, nie horror, za który mógłby wziąć się dobry scenarzysta i dobrze wszystko posklecać. Jednocześnie przychodzi mi na myśl, by porównać tę książkę do orzecha. Twardą ma skorupkę – język jest bardzo zawiły i często można się pogubić, co raczej irytuje niż daje przyjemność; w środku ma cudowny orzech – gdy przebrnie się przez początek książki pełen niewiadomych, reszta idzie już z górki. Wystarczy przyzwyczaić się do stylu autora i książka nie wydaje się taka zła. Sam pomysł również jest dobry, wykorzystanie czarnego księżyca – nowiu – jako nocy w której na łowy wyrusza upadła anielica, jest dość interesujące, zwłaszcza gdy dodać do tego miasto, które utrzymuje się na łańcuchach i legarach, aby nie runąć w otchłań, wprost na pastwę Ulcisa – ich boga.

FRAGMENTY
·   s.80 „Śmierć zawsze jest blisko. Śmierć jest przerwą między oddechami, przestrzenią między uderzeniami serca.”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witam :)
Będzie mi miło, gdy odwiedzając tę stronę, zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.
Pozdrawiam,
Crystal